W celach działalności Fundacji wpisana jest działalność charytatywna. Fundacja na ten cel przeznaczyła 244.854 zł. Główni beneficjenci pomocy to jednostki podległe Urzędowi Miasta we Włocławku, Dom Dziecka w Lubieniu Kujawskim (od 2017 r. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przystań i Ostoja”) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy (Dom Dziecka) w Wielgiem, gmina Zbójno.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza MALUCH we Włocławku przy ul. Sielskiej współpracuje z Fundacją od 2004 r., otrzymała wsparcie na kwotę 95.450 zł. Fundacja sfinansowała zakup placu zabaw z elementów drewnianych (huśtawki, piaskownice, ławeczki, płotki), drewniane zadaszenie tarasów dla dzieci, garaż drewniany dla samochodu, zestaw zabawowy Wielka Forteca, meble do jadalni dzieci i do kuchni, sprzęt AGD, komputer z oprogramowaniem, zakup leków, specjalistycznego mleka, wózków dziecięcych, środków czystości.

Dom Dziecka we Włocławku przy ul. Żytniej otrzymał wsparcie w wysokości 17.799 zł. Było to dofinansowanie zakupu samochodu, bilety do kina i letni wypoczynek dzieci oraz rowery.

Od 2009 r. do chwili obecnej trwa bardzo owocna współpraca z Domem Dziecka w Lubieniu Kujawskim. Placówka ta uzyskała łącznie pomoc na kwotę 69.959 zł. Było to częściowe finansowanie letniego  i zimowego wypoczynku dzieci nad morzem, w Zakopanem, obozu harcerskiego pod Wielką Sową, w Dębkach i Jarkach k. Karpacza, obozu wędrownego w Bieszczadach, rajdu rowerowego po Gostynińsko- Włocławskim Parku Krajobrazowym, zakup drobnego sprzętu AGD i odzieży zimowej.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Wielgiem k. Zbójna uzyskał wsparcie w remoncie ośrodka, zakupie pomocy dydaktycznych, drobnego sprzętu AGD, kupnie zestawu komputerowego, stolików komputerowych oraz dofinansowanie zakupu samochodu do transportu dzieci na zabiegi i do szkoły na ogólną kwotę 23.975 zł.